Велики Васкршњи час

На Васкршњи уторак, 7. маја 2024. године  у порти цркве св. Илије у Малом Пожаревцу, на нивоу целе школе, прослављен је најрадоснији хришћански празник!

После пригодног рецитаторског и музичког програма, уследио је избор најлепшег јајета, такмичење у куцању јајима, а потом надметање у дисциплинама спретности и снаге!

Награде најуспешнијима, бројне књиге и иконе, поделили су  Лидија и Драган Поповић, на чему им бескрајно захваљујем! Директорка школе обезбедила је послужење за све учеснике, а са укусним ђаконијама придружиле су се и ђачке маме.

Овај догађај пратиле су све време васкршње песме преко озвучења, па је Мали Пожаревац одисао Васкршњом и дечијом радошћу, због чега су и возачи успоравали крај цркве, не би ли макар на трен ухватили делић те лепоте!

Фотографије се могу видети на фесјбук страници школе

Биљана Николић