Дан броја π

Дан броја π се обележава сваке године од 14. марта 1988. године када је први пут обележен у Сан Франциску. Ознака за број π потиче од грћке речи περίμετρος (периметар) што значи обим или дужина кружне линије. Број π се дефинише као однос обима и пречника круга. Сви знамо да је позната вредност броја π, али број π има бесконачно много децимала.
Ученици V2 су 14. марта 2024. године на часу математике облежили дан броја π тако што су се такмичили ко ће запамтити више децимала броја π. У томе је најуспешнији био Андрија Николић са запамћених 49 цифара, ученице Маша Бекрић, Теодора Николић, Дуња Живковић и Андријана Милошевић су нам говориле о броју π, а остали ученици су бојили различите радове са симболима броја π и причали занимљивости о броју. Ученик VIII2 Михаило Гајић је одсвирао око 150 цифара броја π, тако што је сваком броју доделио по једну ноту.
Час је био успешан, ученици су поновили лекције, научили нешто ново, дружили се и забавили.

Марија Јоксимовић