Међународни дан матерњег језика

Међународни дан матерњег језика обележен је у Поповићу радионицом 21. фебруара 2024. године. Са ученицима су учитељице разговарале о самом појму матерњег језика, о важности да се матерњи језик говори, чува и негује. Ученици су издвајали најчешће грешке из језика и правописа, исписивали их на посебним папирићима и исправљали. Закључили су да морају и ван часова и школе да говоре што правилније како би усвојили и научили свој језик. Затим су говорили о скраћеницама и речима из енглеског језика које превише користе. Све те речи могу да се замене српским речима. Издвајали су и речи из страних језика које редовно користе, а за које нема замена у српском језику.
На крају радионице сви су певли песмицу која истиче значај очувања матерњег језика.
Од припремљених радова ученици су уредили пано који ће красити зидове школе.
Фотографије се могу видети на фејсбук страни школе.

Сања Петровић и Драгана Црногорац