Дан државности

Ученици млађих разреда у Малој Иванчи, са својим учитељима, 14. фебруара 2024. године у сусрет Дану државности реализовали су едукативну радионицу. Дан државности, Сретење, прославља се 15. и 16. фебруара у спомен на дан када је у Орашцу 1804. године дигнут Први српски устанак и на дан када је 1835. године издат и заклетвом потврђен први Устав Књажевства Србије.
Након што су учитељи подсетили на важност овог датума, ђаци су одгледали едукативну презентацију и разговарали о садржају. Затим су решавали квиз на ову тему, који је за њих био веома забаван, и индивидуално су цртали симболе и обележја наше државе.
Радионица је реализована успешно, а ученици су поред примене стеченог знања, развијали креативност, машту и љубав према отаџбини. Фотографије се могу видети на фејсбук страници школе.

Слађана Миловановић