Вулкани

Наставница географије Радица Јаћимовић организовала је и реализовала јавни час посвећен вулканима света 8. фебруара 2024. године у Малој Иванчи са ученицима V1 и V2. Часу је присуствовала библиотекар школе Марина Луковић. На претходним часовима ученици су обрађивали лекције о вулканима и добили задатак да направе макете које ће симболично представљати један од познатих светских вулкана. Ученици V2 направили су макете вулкана Попокатпетл, Етна, Везув, Кракатау, вулкане у Ватреном појасу Пацифика и своје макете представили ученицима V1. Говорили су о карактеристикама и деловима вулкана, о својим макетама, показивали на карти света где се налазе. Највећи утисак оставила је презентација ерупције вулкана направљена од сирћета, соде бикарбоне и мало црвене боје за колаче. Ученици су уживали, а ефекат ерупције вулкана однео је велики аплазуз свих присутних. Час је био занимљив и креативан, а ученици су на један другачији начин утврдили градиво, дружили се и разменили утиске.

Марина Луковић