Безбедност деце на интернету

Сваке године, првог уторка у фебруару обележава се Међународни дан безбедности на интернету. Овај дан има за циљ да подигне свест и знање о томе како треба безбедно користити интернет.
Ученици старијих разреда наше школе су са наставником информатике Зораном Буквићем реализовали пројекат „Безбедност деце на интернету“ од децембра 2023. године до 8. фебруара 2024. године.
Након уводних предавања о безбедном коришћењу интернета, ученици су добили више истраживачких задатака.
Истраживали су добре и лоше стране интернета, опасности које вребају на интернету, вирусе и небезбедне сајтове. Своја истраживања ученици су представили користећи презентације, постере и паное.
Да су и деца свесна опасности која вреба на интернету може се видети кроз радове ученика на јутјуб каналу школе.
Током евалуације ученици су закључили да је до корисника како ће да користи могућности интернета и да о дигиталном насиљу треба говорити стално не само током обележавања важних датума.

Зоран Буквић