Национални дан без дуванског дима

У одељењу III1 реализована је креативна радионица поводом обележавања Националног дана без дуванског дима, 31. јануара 2024. године.
Национални дан без дуванског дима у нашој земљи традиционално се обележава 31. јануара и представља симбол борбе против пушења као великог глобалног и националног јавноздравственог проблема. Поводом тога су ученици са својом учитељицом на часу ЧОС-а разговарали о штетности дуванског дима, зависности, болестима и одгледали едукативни спотић на ту тему. Ученици су након тога ликовним радом исказали своја осећања, писали пароле у знак протеста против пушења и написали поруке – савете пушачима.
Радионица је реализована успешно са циљем развијања свести код ученика о штетности дуванског дима и критичког мишљења, као и стицања новог знања и развијања креативности.

Слађана Миловановић