Светски дан детета

Светски дан детета обележава се у целом свету 20. новембра. Ово је дан када је усвојена Конвенције о правима детета, најратификованији документ о људским правима у историји. То је дан када се слави напредак који је постигнут за децу, и када се вође држава и влада позивају да испуне обећања која су дали када су ратификовали Конвенцију и да се поново обавежу да ће наставити да чине све што је потребно да ни једно дете не остане искључено.

Ученици III2 обележили су Светски дан детета 20. новембра 2023. године на ЧОС-у различитим активностима. Разговарали су са својом учитељицом о дечијим правима и обавезама, цртали, писали поруке пријатељства. На крају часа су заједнички уредили пано који краси зидове учионице.

Босиљка Ћорковић