Месец књиге 2022.

bib1Октобар и новембар 2022. су у нашој школи били посвећени књизи у оквиру акције Месец књиге и школских библиотека.

Низом занимљивих активности код ученика се развијала љубав према писаној речи и унапређење читалачких навика.

Осмишљења је акција у којој су ученици поклањали књиге школској библиотеци. Прикупљено је двадесетак књига.

На часовима новинарске секције ученицису представљали своја омиљена дела, говорили о омиљеним и радо читаним писцима,писали приказе и илустровали занимљиве сцене из својих омиљених романа. Разговарали су са школским библиотекараом о значају читања књига, о томе колико је важно да се чита и промишља о прочитаним делима.

Завршна активност била је израда паноа који ће красити зидове школске библиотеке.

Марина Луковић