Добре и лоше стране интернета

intТоком октобра 2022. ученици VIII1 радили су пројекат из француског језика „Добра и лоша страна интернета“.
Наставница Светлана Матко нам је поделила задатаке које смо радили у пару или самостално. Једна група ученика радила је анкету са ученицима од петог до осмог разреда који су одговарали у коју сврху користе интернет, да ли је то за друштвене мреже, музику, школу или образовање.
Друга група ученика добила је задатак да на интернету пронађу изворе са психолошким аспектима употребе интернета, док је трећа група истраживала интернет насиље, лажне профиле, крађу идентитета.
Ученици су се добро снашли са истраживачким задацима, урадили и анализирали анкете, припремили своја излагања. На посебним часовима почетком новембра излагали смо и представљали своја истраживања. Наставница је била задовољна резултатима пројекта, похвалила све ученике и дала нам добре оцене.
Ученици су имали дивно искуство правећи анкете и паное. Уживали смо у раду и узбуђени смо поводом наредних пројеката.

Катарина Козић VIII1