Дан науке

naukaДан науке ученици III2 обележили су 10. новембра 2022. низом занимљивих експеримената. Експерименти су им пружили прилику за практично учење, као и за развој критичког мишљења. Експериментални рад помогао је ученицима да боље разумеју науку, научне појаве, методе рада и начине на који научници спроводе истраживања. Пошто ових дана радимо воду и кружење воде у природи ученици су у кесу ставили воду у коју су додали боју. Кесу су добро залепили и ставили на прозор, након чега су пратили и записивали своја запажања. Остале експерименте су бирали према својим интересовањима. Током радионице ученици су научили шта је вулкан и како функционише, анатомију јајета, коришћење научних метода, уочавали су хемијске процесе, развијали фину и грубу моторику, креативност и истраживачке поступке.

Филм који је израђен након радионице може се погледати на јутјуб каналу учитељице.

Гордана Косанић