Светски дан здраве хране у Поповићу

pirАктивности за обележавање Светског дана здраве хране трајале су од 17. до 21. октобра 2022.

Првог дана смо одгледали и анализирали презентацију о здравој исхрани и здрављу. Затим смо се договорили о даљим активностима и поделили задужења.

Направили смо велику три Д пирамиду исхране од хамера. Ученици су цртали, бојили и изрезивали све намирнице које ће се наћи на пирамиди. Притом смо о свакој намирници причали – зашто је здрава и како помаже организму да буде здрав.

Пирамида ће красити хол наше школе и подсећати ученике на правила здраве исхране.

Овим активностима смо уједно и отворили рад на пројекту Рецепт за срећно детињство, који ћемо реализовати наредних недеља и месеци док не исцрпимо све идеје.

Ружица Будимкић и Сања Петровић