Јован Цвијић у тематској настави

cvijicПоводом 157 година од рођења највећег српског географа Јована Цвијића организована је 12. октобра. 2022. тематска настава са ученицима VII2.

Наставница географије Радица Јаћимовић и наставница српског језика и књижевности Данка Стојановић реализовале су неколико часова којима су обележиле са ученицима јубилеј нашег познатог географа.

Ученици су истраживали о животу и раду Јована Цвијића, читали његове путописе и анализирали их и припремали презентацију својих итраживања. На часу су ученици презентовали своје истраживачке радове, показали своје лепе паное и говорили о Цвијићевим успесима.

Час тематске наставе је био веома занивљив и креативан. Научили смо нешто ново на занимљив начин. Волели бисмо више оваквих часова.

Фотографије наших радова могу се погледати на фејсбук страници школе.

Анђела Јоксић VII2