Општинско такмичење у кошарци

kosУченици седмог и осмог разреда наше школе учествовали су на Општинском такмичењу у кошарци, 11. oктобра 2022. године у ОШ „Јелица Миловановић“ у Сопоту. Такмичили смо се у две категорије: дечаци и девојчице. Прву утакмицу играле су наше ученице против ОШ „Цана Маријановић“ из Раље. Наша екипа је водила већи део времена, али није до краја задржала разлику и победила. Након њих играли су дечаци против исте школе. У почетку су губили, али су успели да изједначе и поведу. Пред сам крај примили су кош, противник је добио два слободна бацања које је искористио. Наши дечаци су претрпели пораз за пола коша и били су видно разочарани. Након овог пораза уследила је борба за друго место са дечацима из ОШ „Јелица Миловановић“ из Сопота. Већина дечака из противничког тима тренира кошарку, али је наша екипа ипак успела да их савлада и победи. Екипа девојчица наше школе заузела је треће место, док су дечаци заузели друго.
Иако се такмичење није завршило како смо очекивали, сви смо се лепо провели. Надамо се да је ово само почетак нових успеха, како ученика тако и целе школе.

Марија Јовановић VIII1