Оштро Перце

Пројекат Оштро Перце започиње шесту сезону. Организује се за ученике основних и средњих школа, а циљ је побољшање читалачке културе и развијање информационе и медијске писмености ученика. Пројекат подстиче сарадњу међу школама (библиотекарима, ученицима и наставницима), а има и такмичарски карактер.

Такмичење се одвија на школском и међушколском нивоу. На школском нивоу библиотекари и наставници бирају најбоље радове у сваком разреду и додељују награде Оштро Перце.

На међушколском нивоу одлуку о најуспешнијим радовима доноси жири, који чине представници издавача и ауторке пројекта.

У реализацији учествују библиотекари и наставници разредне и предметне наставе. Сарадници пројекта су издавачке куће „Одисеја“ и „Креативни центар“ и Гете институт.

Програм пројекта за 2015/2016. годину погледајте овде.