Гледам како јесен стиже

Долазак јесени ученици III2 обележили су низом креативних радионица од 23. септембра до 3. октобра 2022. Прва радионица реализована је на часу српског језика током које су ученици писали састав на тему „Јесен у мом крају“. Након читања и анализе радова, ученици су издвојили најлепше описе јесени и спајали их у један заједнички рад. У оквиру ликовне радионице ученици су били инспирисани јесењим колоритом и цртали радове темперама, фломастерима, воштаним бојама, као и њиховим комбинацијама. Продукт ове радионице је велики број ликовних радова који су изложени у учионици. Трећа радионица је била најзахтевнија, заједничким трудом направили су са својом учитељицом филм у којем су ученици главни ликови под називом „Гледам како јесен стиже“.
Током радионица ученици су показали своју креативност и маштовитост, писали, цртали, усавршавали своје дигиталне компетенције, чиме су сви постављени циљеви радионица остварени.
Цртежи, састав и филм могу се погледати на блогу Моја мала дружина.

Гордана Косанић

jes1