Настава у природи 2022.

gocЗа ученике млађих разреда наше школе у периоду од 8. јуна до 15. јуна 2022. реализована је настава у природи у селу Станишинци на Гочу.

Боравак на Гочу протекао је углавном по плану. Временске прилике нису нам баш увек ишле у прилог. Било је кишовито време и шетње у природи су скраћиване. Аниматори су организовали активности у дворишту или затвореном простору. Простор у коме су ученици боравили, храна, послуга, уређеност дворишта и спортског терена, стаза за пешачење и однос аниматора према деци су били веома добри.

Успешно су остварени бројни циљеви и задаци наставе у природи:
- унапређивање укупног здравственог стања ученика и психофизичког и социјалног развоја,
- задовољавање основних дечјих потреба за кретањем и игром,
- развијање способности запажања,
- проширивање постојећих и стицање нових знања и искустава о непосредном природном и друштвеном окружењу,
- упознавање природно географских, културно историјских знаменитости и лепота Гоча и околине и упознавање са биљним и живитињским светом.

Фотофрафије са рекреативне наставе могу се погледати на фејсбук страници учитељице Сање Петровић и на страницама Моја мала дружина и Учитељи Иванча.

Синиша Босић, вођа пута