Пројекат из енглеског језика

Током априла и маја 2022. ученици одпрвог до осмог разреда у Малој Иванчи и Поповићу учествовали су на часовима енглеског језика у реализацији великог школског пројекта „Дан планете Земље“ који је покренула наставница географије Радица Јаћимовић.
Ученици у Поповићу су правили играчке од рециклираних материјала и материјала из природе. Кроз игру и презентацију својих радова поновили су вокабулар везан за рециклажу и животну средину. Ученици V1 писали су о лепоти наше земље, највећим планинама и рекама, клими. Користећи компарацију придева описивали су планету и правили паное. Ученици VI1 водили су дневник и извештаје о томе шта су радили на очувању животне средине. Правили су хранилице за птице, скупљали отпад, хранили животиње у природи, садили биљке. Кроз овај пројекат учили су вокабулар везан за загађење и очување животне средине и садашњи перфекат. Ученици VII1 учили су о климатским променама и њиховим узроцима, угроженим животињама и кроз употребу пасива радили су пројекте на ову тему. Ученици VIII1 учили су о алтернативном начину живота и кроз садашњи перфекат су израђивали пројекте и паное на ову тему. Сви ученици од првог до осмог су на крају пројекта певали песму на енглеском језику „Певај за климу“.
Видео снимци са реализације пројекта могу се видети у видео прилогу „Дан планете Земље 2022“.

Марина Ружић

zem2