Планинарска акција „Гребенчићи“

Протеклог викенда на планини Космај десети пут по реду одржана је планинарска акција за децу у организацији Планинарског клуба „Гребен“ из Младеновца. Планинарска акција је едукативног карактера и одржава се сваке године у првој недељи маја. Деца имају прилику да се уз шетњу и на забаван, њима близак, начин боље упознају са планинарством као спортом на 4 базе и упознају 4 аспекта планинарства: орјентацију, алпинизам, високогорство и безбедност, тј. прва помоћ у планини.
Више од 500 деце из младеновачких и сопотских основних школа, а међу њима и ученици четвртог, петог, шестог и седмог разреда наше школе, 8. маја 2022. учествовали су у овој акцији. Ученицима су пре поласка на стазу подељени беџеви са ознакама аспеката: високогорства, алпинизма, орјентације и ГСС – Горске службе спасавања. Сви учесници су прешли сва четири пункта, базе, и упознали се са основним аспектима планинарства. Пуни утисака се вратили су се са прве праве планинарске акције.
Многи од њих пожелели су своје чланство у ПК-Гребен.

Радица Јаћимовић, наставник географије и члан ПК Гребен

gr1