Дан планете Земље 2022.

zemljaУченици II2 придружили су се школском пројекту Дан планете Земље. Током априла 2022. виртуалном туром обишли су најлепше пределе наше планете. Затим су играли различите игре којима су истакли значај очувања животне средине. Посматрали су природу, уочавали буђење пролећа и фотографисали околину. Од папира су правили еко одевне предмете и цртежима преносили еколошке поруке. На литерарној секцији заједно су исписали песмицу „Чувајмо природу“. Користећи веб алате правили су беџеве са еколошким порукама. Циљ пројекта је да ученици упознају планету и да на свој дечији начин скрену пажњу колико сви морамо да се бринемо о њој. Изложба радова и филмови могу се видети на блогу Моја мала дружина.

Гордана Косанић

Током априла 2022. ученици у Поповићу су реализовали са својим учитељицама пројекат Дан планете Земље. Активности су започете презентацијом о планети Земљи и анализом презентације. Током рада на овом пројекту ученици су исписали и уредили пано „Еколошке заповести“, цртали тужну и веселу планету Земљу, цртали и исписивали како они могу утицати на очување здравог живота на планети, радили пројекте о пчели и мраву као врло битним становницима планете, уредили кутак у холу посвећен пролећу, покупили отпатке и уредили школско двориште и своје учионице, рециклирали, уредили паное у холу од насталих радова у току пројекта. Сви постављени циљеви су реализовани веом успешно. Изложба радова може се погледати на фејсбук страници школе.

Ружица Будимкић и Сања Петровић