Стоти дан школе

Са ученицима првог разреда у Поповићу организован је тематски дан посвећен стотом дану школе, 24. фебруара 2022. године.
Активности смо започели описом првака како су се осећали првог дана у школи. Након тога они су се присетили шта су све научили за ових сто дана и те изјаве смо исписали на сто папирића. У томе су им помогли другови из трећег разреда. Од тих папирића смо на табли формирали број сто. На часу математике радили су задатке са упоређивањем бројева и слагали слагалицу где је решење број 100. Број сто смо сликовито приказали новчаницом од сто динара, а ученици су причали шта за њу могу купити у оближњој продавници. На часу ликовне културе ђаци су цртали своју школу и другове и ови радови су се нашли на табли. Активности су настављене на часу физичког васпитања. Ученици су одрадили десет вежби обликовања и сваку поновили по десет пута и трчали на сто метара.
За све своје активности током ових првих сто дана школовања од учитељице су добили пригодне дипломе.

Ружица Будимкић

sto