Новогодишња чаролија

Ученици наше школе реализовали су пројекат Новогодишња чаролија током децембра 2021. године са својим учитељима и наставницима. Циљеви пројекта су превенција у борби против вршњачког насиља, подстицање сарадње међу ученицима и наставницима, подстицање креативности и стваралаштва. Ученици су писали литерарне радове о прослави Нове године, Деда Мразу, новогодишњим догодовштинама, писали песме. Цртали су, правили новогодишње честике, украсе и декоративне предмете које су излагали на вашару у Сопоту и у својој школи. Ученици који иду на информатичку секцију израђивали су честитке у неком од дигиталних алата и бавили се писањем новогодишњих жеља у микробиту. Новогодишњи стрип урадили су ученици II2, а новогодишње карикатуре I1.

Ученици су својим радовима показали невероватну креативност и предузетнички дух. Током рада на пројекту дружили су се, развијали асертивну комуникацију и понашање, поштовали утврђене рокове, чиме су циљеви пројекта остварени. Радови се могу погледати у документу Новогодишња чаролија.

Марина Луковић