Час посвећен Иви Андрићу

askaУ петак, 10. децембра 2021. године навршило се тачно 60 година од доделе Нобелове награде нашем великом писцу Иви Андрићу.

У част обележавања ове годишњице, тог дана смо у свим одељењима старијих разреда час српског језика и књижевности посветили управо Андрићу. Подсетили смо се биографије овог нашег великана, разговарали о делима које смо до сада обрађивали, о темама и мотивима који су препознатљиви код овог писца, а нарочиту пажњу смо посветили Нобеловој награди коју је Андрић добио 1961. године.
Ученице шестог и седмог разреда су направиле дивне паное које су презентовале пред својим одељењима, а нарочито су се посветиле беседи „О причи и приповедању“ коју је Андрић одржао уочи доделе награде, као и неким занимљивим појединостима које су биле део протокола ове велике свечаности.
Након ове презентације сви панои су изложени у холу школе као наш допринос обележвању овог значајног јубилеја.

Фотографије са презентације радова, као и фотографије радова насталих на часовима ликовне културе могу се погледати на фејсбук страници наше школе

Данка Стојановић, наставница српског језика и књижевности