Мали Принц на часовима читаонице

princНаставница француског језика Светлана Матко осмислила је и са ученицима седмог разреда реализовала различите активности везане за дело „Мали Принц“ на часовима читаонице током октобра и новембра 2021. године.

„Мали Принц“ је обавезна лектира ученицима седмог разреда. Док смо читали роман, на часовима читаонице одгледали смо анимирани филм. Утисци о филму били су позитивни. Ученици VII2 су подељени у три групе са различитим истраживачким задацима. Прва група осмислила је анкету која је реализована са свим ученицима у одељењу. Нека од питања су била да се упореди роман са филмом, наведу омиљене сцене уз образложење, или говори о пријатељима Малог Принца и о пријатељству иначе. Друга група је издвајала поучне мисли и реченице, записивала их и преводила на француски језик. Трећа група илустровала је омиљене сцене. Након урађених задатака, свака група је представила своје истраживање. Од припремљеног материјала направљен је заједнички пано који је изложен у холу школе.
Ученици VII1 су након разговора о филму и роману илустровали омиљене сцене.
Све активности у оба одељења седмог разреда осмишљене су да би се ученицима приближило једно лепо и занимљиво дело.

Тијана Грујић VII2