Уметнички занати и њихови производи

makУченици III1 су на часу ликовне културе 20. октобра 2021. учили којим су се то све занатима људи бавили у давној прошлости, а који су се од тих старих заната и данас одржали.

Учили су и на који начин су људи правили разноврсне предмете од вуне, дрвета, стакла и сл.

Том приликом реализовали су са својом учитељицом радионицу „Уметнички занати и њихови производи“.

Ученици су донели макароне и од њих правили накит који су бојили воденим бојицама или темперама.

На овај начин научили су како од хране коју свакодневно користе могу да направе огрлице, наруквице, прстење, привеске.

Ученици су се јако лепо забавили, неки од њих су и код куће наставили да праве накит за своје маме и баке.

Форографије са радионице могу се огледати на фејсбук страници Учитељица Александра и деца.

Александра Милосављевић