Дан европских језика 2021.

И ове школске године смо обележили Дан европских језика, али без окупљања и заједничке приредбе, већ појединачно у одељењима седмог и осмог разреда.
Разговарали смо о значају учења страних језика, о њиховом пореклу и подели, као и о различитим занимљивостима које се тичу броја, заступљености и распрострањености појединих европских језика.
О поменутим занимљивостима ученици седмог разреда имали су мали квиз, а осмаци су радили паное на којима су представили поделу европских језика и неке од најупечатљивијих занимљивости које се тичу језика и култура европских народа.
На часовима ликовне културе ученици су цртали и креирали постере којима су обележили овај важан датум.
Чланови новинарске секције, заједно са библиотекарком Марином Луковић истраживали су  како се на појединим европским језицима каже „срећан рођендан“ и то представили на карти Европе коју су заједнички урадили.

Данка Стојановић

veronika