Едукација о саобраћају

Представници грађевинске фирме COLAS RAIL SA посетили су нашу школу 1. октобра 2021. како би ученицима првог и другог рразреда у Малој Иванчи и Малом Пожаревцу одржали предавање о безбедности у саобраћају. Иначе, фирма се бави реконструкцијом и изградњом трамвајских и железничких пруга.

Ученицима је одржано предавање како би се побољшала свест о ризицима приликом преласка преко пруге. Пошто железничка пруга пролази кроз Малу Иванчу и Мали Пожаревац, указала се потреба за едукацијом ученика у вези са саобраћајним правилима и унапређењем њихове безбедности. Ученицима је указано на опасности које прете приликом неопрезног прелажења преко пруге или боравка поред ње.
Гледајући цртани филм, ученици су уочавали ризике неопрезног кретања и преласка преко пруге. Деца су позвана да буду пример једни другима и да се одговорно понашају.

На крају предавања ученици су добили пригодне поклоне.
Фотографије са предавања могу се погледати на фејсбук страници Моја мала дружина.

Гордана Косанић

voz