Географски излет

Једнодневни ученички излет у организацији наставника географије Радице Јаћимовић реализован је 23. јуна 2021. године.
Полазак је био у 8 часова испред школе у Малом Пожаревцу а повратак у 18 часова. На пут је кренуло 48 ученика петог, шестог и седмог разреда, наставник географије и наставник историје. Они су обишли Авалу, Споменик Незнаном јунаку и Авалски торањ, Музеј Јована Цвијића, Калемегдан и Природно добро ,,Мали Дунав“ Радмиловац.

Упознавањем и проучавањем нових крајева, истицањем значаја културно-историјских места које смо обишли (историјски значај Споменика Незнаном јунаку, Калемегдана, Музеја Јована Цвијића и разгледање и упознавање са ендемским врстама у Малом Дунаву), остварени су циљеви и задаци ученичког излета.

Овим активностима повезан је садржај више наставних предмета: географије, биологије, историје, српског језика и књижевности, ликовне културе и грађанског васпитања.
Излет је реализован по плану и програму наставе географије и испуњава образовно–културну функцију. Ученици се задовољни вратили .

Радица Јаћимовић

radmilovac