Шумарски вишебој на Космају

Ученици наше школе ове године су учествовали у акцији „Шумарски вишебој“ у организацији Србијашуме, на Космају, 21. маја 2021. године. Школу су представљале две екипе седмог и осмог разреда.
Наставница географије Радица Јаћимовић је повела ђаке на ово интересантно такмичење и навијала за њих.
Све екипе су се састојале од по четири члана. Екипама је мерено време док пролазе станице од старта до циља. Дисциплине у вишебоју биле су хајдучко прескакање трупчића различите величине, ручно круњење кукуруза, прелазак преко греде, прелазак преко брега, карике на марике, закуцавање ексера чекићем у пањ и трка у џаковима. Наша школа је освојила треће место.

Деца су уживала у једном новом необичном искуству. Затим су заједно са ученицима ОШ „Бора Лазић“ из Влашке прошетали до споменика на Космају, дружили се и направили заједничке фотографије.

Радица Јаћимовић

spomenik