Гребенчић 2021.

grebПланинарска акција за децу под називом „Гребенчићи“ у организацији планинарског клуба Гребен из Младеновца, одржана је 9. маја 2021. године на планини Космај.

У акцији је учествовало више од 400 деце из свих младеновачких основних школа, као и ђаци наше школе која је била једини представник сопотске општине. Нашу школу су представљали ученици III2 (деветоро) и V2 (тринаесторо) и наставнице Тања Ћирковић и Радица Јаћимовић.

Ова акција едукативног је карактера, осмишљена тако да деци на четири пункта представи четири аспекта планинарства: оријентацију, алпинизам, високогорство и безбедност.
Пре поласка на стазу свако од учесника је добио беџ са ознаком  високогорства, алпинизма, оријентације и горксе службе спасавања.
Учесници су прешли све пунктове тј. базе и упознали се са основним аспектима планинарства.
Пуни утисака су се вратили са праве планинарске акције.

Радица Јаћимовић, наставник географије