Ускршње активности у Поповићу

Ускршње активности смо започели десетак дана пре Ускрса, у априлу 2021.
Посејали смо у празне љуске од јаја пшеницу. Ученици су је заливали и неговали на унутрашњој страни прозора. Радовали су се како расте и учили шта је биљкама потребно за раст и развој. Последњу недељу пред Ускрс целу смо посветили празнику. Од картона за јаја ученици су исекли корпице у облику коке, затим су их бојили и украшавали. У њих су ставили љуске са пшеницом. На часовима ликовне културе и слободних активности су направљене украсне корпице за чуваркућу, 3D јаја и цртежи инспирисани Ускрсом. Уредили смо кутак у холу посвећен празнику. Зид смо украсили зекама урађеним на картону, лествама са кокама. На поду централно место је заузело дрво украшено дечјим радовима – 3D јајима. Испод дрвета по трави посули смо пуно цветића изрезаних од папира и украшених јаја. Ученици су фарбали и украшавали јаја и аранжирали их у направљене корпице. Од дечјих радова смо уредили паное. Учитељице су ученицима последњег радног дана припремиле изненађење. У травнатом делу дворишта, иза школе, по трави, дрвећу, на тобогану, испод клацкалица су сакриле мноштво чоколадних јаја. Требало је да их деца пронађу и поделе. У овим активностима су учествовали и предшколци. У овој активности ђаци су највише уживали и све време су се из дворишта чули узвици, смех и граја.
Ученици су кући понели корпице, украшена и чоколадна јаја уз обећање да ће се одморити и припремити за јуриш на оцене јер се ближи крај школске године.

Фотографије свих активности могу се погледати на фејсбук страници.

Ружица Будимкић и Сања Петровић