Чаробна мрежа пријатељства, Модул 4

Модул 4 је усмерен на сналажење и понашање ученика при учењу и комуникацији у дигиталном свету. Кроз 7 задатака ученицима је на креативан начин осветљено коришћење дигиталних уређаја и проблеми са којима се сусрећу током дигиталне комуникације. Чињеница је да се неке непријатне ситуације у дигиталном, као и у стварном свету, једноставно десе, а када се десе, онда буде касно за реакцију. Управо, немили инциденти, вршњачко сајбер насиље и све оно што живот младих људи може да одведе на тотално непожељан животни колосек, били су инспирација да учествујемо у овом пројекту.

Задаци који смо се реализовали током пројекта били су разноврсни. Ученици су  израдили дигитални бонтон, формирана је банка дигиталних лекција, писали су поруке доброте и љубави, уочавали скривене поруке у цртаним филмовима, анализирали дигиталне отиске, цртали, писали, креирали спот.

Више о реализацији самог пројекта, фотографије и филмови могу се погледати на блогу Моја мала дружина.

Гордана Косанић