Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства

И ове школске године ученици IV1 су били део међународног пројекта „Чаробна интеркултурална мрежа пријатељства“. Ученици су у периоду од 30. 11. 2020. до 30. 04. 2021. године реализовали седам пројектних задатака. Сви ученички радови су постављени на званичној  FB групи пројекта, а последњи задатак, који је реализован у виду едукативног спотића, постављен је на одељенском блогу Ђачки блог.

Тема самог пројекта а и свих реализованих активности инспирисана је друштвеним мрежама и коришћењем интернета у настави, а и у приватном животу ученика. Ученици су током израде задатака разматрали позитивне и негативне стране коришћења интернета и друштвених мрежа.

Циљ овог пројекта је да интеркулурално повеже децу, широм света, путем вршњачке размене радова на задату тему, уз помоћ учитеља, као и да развије креативност и машту код деце.

Слађана Миловановић