Међународни дан књиге и ауторских права 2021.

dan knjigeОве школске године Међународни дан књиге и ауторских права обележаван је последње две недеље априла 2021.. Услед епидемиолишке ситуације, већа окупљања ученика нису била могућа. Изостале су и посете наших омиљених писаца.

На часовима српског језика, наставнице су са ученицима разговарале о потреби да се чита, о важности читања, значају читања за развијање критичког мишљења и разумевању прочитаног.

На часовима новинарске секције ученици су говорили о својим омиљеним писцима, књигама и препоручивали их другарима да прочитају. Израдили су и већи број обележивача за књиге.

Као посебна активност поводом обележавања овог важног датума, ученици наше школе укључили су се у међушколски пројекат Оштро Перце. Писали су приказе прочитаних дела, писали и илустровали своје оригиналне приче и бајке. Резултат радова је зборник Оштро Перце.

Марина Луковић