Обележавање важних дана у пролеће

Обележавање Светског дана шума, Светског дана вода и Дана ластавица

У Поповићу је за ученике свих разреда организован низ занимљивих активности посвећених обележавању Светског дана шума, Светског дана вода, Дана ластавица и доласка пролећа. Активности су реализоване последње недеље марта 2021. Договорили смо се да једну целу недељу посветимо обележавању ових важних датума и да покажемо да су нам битне шуме и реке и цветна поља у пролеће.
Ученици су подељени у групе и свака група је имала свој задатак, а према типу задатака групе су добиле имена - Шума, Река, Вода и Пролеће.

Сваког дана смо анализирали по једну презентацију посвећену овим датумима. Ученици су у оквиру својих група припремали материјал за паное. Када смо причали о пролећу, посебно смо се бавили и ластавицама.
Последњег дана су све групе израђивале своје паное и представили их својим другарима.
Задатак су схватили озбиљно што показују занимљиви и садржајни панои.

Ружица Будимкић и Сања Петровић

voda