Међународни дан поезије 2021.

Међународни дан поезије обележен је у нашој школи у сва три објекта низом интересантних активности. Учитељи, библиотекар и наставници српског језика разговарали су са ученицима о потреби да се чита и значају читања, подели поезије и књижевнотеоријским терминима, улози поезије у свакодневном животу. Ученици су говорили о својим омиљеним песницима и њиховим песмама, препоручивали својим другарима шта да прочитају.

Једна од активности обележавања овог важног датума јесте и школско такмичење рецитатора које је одржано онлај.

У категорији млађих разреда награде су освојили:
1. Андреа Ружић IV3
2. Теодора Грујић II2
3. Ања Секулић III1

У категорији старијих разреда награде су освојили:
1. Јована Глишић VIII1
2. Анђела Стојановић VII2
3. Тијана Грујић VI2

Наставница енглеског језика Марина Ружић направила је филмове од приспелих снимака ученика који су објављени на Јутјуб каналу школе - Дан поезије - ученици од првог до четвртог разреда и Дан поезије - ученици од петог до осмог разреда.

Марина Луковић