Моја мајка је најлепша бајка

mameУ одељењу I2 поводом 8. марта, Међународног дана жена, реализовано је неколико радионица.

На часу ликовног васпитања реализована је радионица „Волим маму“, током које су ученици сликали своју маму. Свако је своју маму нацртао што је боље могао. Затим су бојама по избору шминкали своје маме и на крају од вунице правили мамама фризуре. На другом часу израђивали су честитке од папира у боји. Ученици су цртали разнобојно цвеће различитих облика, при чему су савијали папир и правили кружиће и срца који симболишу љубав између детета и мајке.

На часу српског језика рецитовали су песме посвећене најдражима. За домаћи задатак су имали задатак да буду детективи и да открију што више ствари о својој мами. На часу музичке културе научили су нове песме „Спава анђео“, „Добро вече бакице“ и „Како расту деца“ - нумере смо снимили и искористили за филм. Сав материјал настао у току ових радионица преточен је у филм као честитка мамама за 8. март.

Филм, фотографије и цртежи могу се погледати на блогу Моја мала дружина.

Гордана Косанић