Одело не чини човека

modaНаставница француског језика Светлана Матко реализовала је пројекат „Одело не чини човека“ у одељењу VI2 током јануара и фебруара 2021. године. Током презентација радова на часове су нам долазиле Наташа Демић, педагог, и Марина Луковић, библиотекар.

Ученици су добили задатак да направе презентације или паное. Проналазили смо слике одеће и различитих стилова облачења на интернету и у модним часописима. Цртали смо и креирали сликовне речнике. Били смо веома креативни, било је радова са спортским стилом одевања, елегантим, свакодневним. Радови су били занимљиви и показали да имамо различита мишљења о стилу и начину одевања.
Током рада на пројекту научили смо нове речи и да боље склапамо реченице на француском језику, поправили смо изговор речи као и разумевање прочитаног. Пројекат смо радили дуже од планираног, имали смо и потешкоћа у читању. На крају сваког представљања радова ученици су били критичари, давали су оцене, а наставница је дала коначну оцену свакоме од нас.
Ово је било једно лепо искуство у коме смо сви учествовали и забавили се и кроз игру научили нешто ново.

Сара Живковић и Тијана Грујић VI2