Дан матерњег језика 2021.

И ове школске године смо обележили 21. фебруар - Дан матерњег језика.
Претходних година на овај дан смо се увек окупљали, разговарали о важности неговања и очувања матерњег језика, најбољи рецитатори из свих разреда су рецитовали поезију, једни другима смо препоручивали и поклањали књиге домаћих аутора и сл. Ове године смо, у складу са епидемиолошким мерама, овај датум обележили скромније и са сваким одељењем појединачно. Ученици су рецитовали стихове српских песника, говорили о томе колико је битно учити језике, а нарочито шта је важно да бисмо неговали и очували свој матерњи језик. Ученици свих старијих разреда су презентовали своје изузетно лепе паное које су радили на ову тему. Најбољи радови су изложени у холу школе, а ученици који су их радили јавно су похваљени и награђени одличним оценама.

Данка Стојановић, наставница српског језика и књижевности

jezik

jezik1