Безбедан интернет

Прве недеље фебруара у нашој школи различитим активностима обележен је Међународни дан безбедног интернета. Са ученицима старијих разреда обављен је разговор на часовима информатике, грађанског васпитања и ЧОС-а о мерама које треба предузети како би се ученици заштитили на интернету. Током разговора ученици су показали велико знање о овој теми. Указали су на позитивне стране коришћења интернета, о његовој едукативној и забавној улози. Такође, знали су и доста о преварама, лажним профилима и дигиталном насиљу.

Писали су скечеве и песме које су претворили у видео материјал са порукама о безбедном коришћењу интернета. Правили су пано, цртали, исписивали поруке, правили презентације. Рад наших ученика може се погледати на школском јутјуб каналу.

Током рада ученици су показали велико интересовање и ентузијазам у раду, лепо су се забавили и научили нешто ново.

Марија Јоксимовић