Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Вуку у част

vuk 20У одељењу IV1, први час 6. новембра 2020. године посвећен је Вуку Стефановићу Караџићу.

Ученици су са својом учитељицом, поводом дана када је Вук рођен, 1787. године, организовали занимљив, креативни час.

Ученици су најпре обновили и проширили своје знање о животу и делу Вука Караџића.

Потом су поред анализе Вукове биографије, анегдота, пословица и песама о њему, цртали портрет Вука Караџића.

Најзначајније податке из Вукове биографије, као и портрете које су нацртали, ученици су представили на заједничком паноу, који је истакнут у учионици.

Ученици су на овом часу, поред обнављања и стицања новог знања о Вуку Стефановићу Караџићу, развијали креативност, маштовитост и љубав према српском језику и српској историји.

Слађана Миловановић