Етно изложба

hanПосета етно изложби „У Милице дуге трепавице, прекриле јој румен јагодице“ реализовала је наставница географије Радица Јаћимовић 15. октобра 2020. са ученицима наше школе.
Због епидемиолошке ситуације у земљи и препорука Министарства просвете, посета је била скромна, са ограниченим бројем ученика.

Поставку изложбе чине експонати који су највећим делом прикупљени из приватног власништва суграђана.
Изложба је постављена у Сопотском хану у оквиру завичајне изложбе. Јована Глишић, ученица VIII1, носила је народну ношњу са Косова и Метохије.
Овакве ношње носиле су Косовке девојке током празника. Нарочито емотивно било је гледати Јовану у ношњи која је у мојој породици од 1934. године, а прво ју је обукла моја баба Савка када се задевојчила и добила је од своје мајке за Петровдан.

Посетом су остварени сви планирани циљеви, спојили смо географију и историју, традицију и културу.

Радица Јаћимовић