Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Етно изложба

hanПосета етно изложби „У Милице дуге трепавице, прекриле јој румен јагодице“ реализовала је наставница географије Радица Јаћимовић 15. октобра 2020. са ученицима наше школе.
Због епидемиолошке ситуације у земљи и препорука Министарства просвете, посета је била скромна, са ограниченим бројем ученика.

Поставку изложбе чине експонати који су највећим делом прикупљени из приватног власништва суграђана.
Изложба је постављена у Сопотском хану у оквиру завичајне изложбе. Јована Глишић, ученица VIII1, носила је народну ношњу са Косова и Метохије.
Овакве ношње носиле су Косовке девојке током празника. Нарочито емотивно било је гледати Јовану у ношњи која је у мојој породици од 1934. године, а прво ју је обукла моја баба Савка када се задевојчила и добила је од своје мајке за Петровдан.

Посетом су остварени сви планирани циљеви, спојили смо географију и историју, традицију и културу.

Радица Јаћимовић