Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Пројекат о свемиру

Пројекат „Одговори јасно ако те неко пита због чега човек зависи од сателита“ је део великог светског пројекта Word Space Week. Циљ пројекта је да се код деце промовише астрономија, подстакне их на кративност и истраживање. Пројекат је реализован у одељењу I2 током прве две недеље октобра. Кроз различите активности ученици су стицали одређена знања у складу са узрастом. Могли су да стекну нова сазнања онога што директно не виде око себе, а постоји око њих и има велики утицај на њихов живот. Преко одабраних видео записа и кратких филмова за децу, ученици су се упознали појмом васиона и шта се у њој све налази. Израдили су макете ракета, разгледнице, маске астронаута, цртеже и колаже, маштали и уживали у раду.

Фотографије настале током пројекта могу се вудети на блогу Моја мала дружина https://gocateacher.wordpress.com/.

Гордана Косанић