Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Дан писмености 2020.

Међународни дан писмености у Поповићу је обележен у септембру 2020. пригодним активностима и уз поштовање мера заштите. Учитељице су припремиле презентацију за ученике. Сваки слајд смо заједно анализирали. Са старијим ученицима смо се подсетили прошлогодишњег обележавања. Затим су ученици упознати са значајем и врстама писмености. Посебну пажњу смо посветили основној, елементарној писмености и најчешћим грешкама у писању. Ученици су се највише интересовали за дигиталну писменост. Пошто смо од марта 2020. радили у Гугл учионици и у Зуму похвалили су се да су научили да самостално користе ове платформе. Неки од њих су покушавали да направе једноставније презентације. Изразили су жељу да би волели још пуно тога да науче.

Након анализе презентације ученици трећег и четвртог разреда су имали задатак да на папирићима напишу зашто је, по њиховом мишљењу, важна писменост. Те папириће смо сложили у мозаик под насловом Писменост. На папирићима је било пуно занимљивих изјава. Неке од њих су:
- Писменост је важна за учење.
- Да би постао успешан мораш да познајеш све врсте писмености.
- Мој тата каже да ко није писмен може само да копа шанчеве и чисти.
- Не могу ни да замислим како су живели људи када су били неписмени.
- Моја бака врло често мени каже:„Учи да не будеш слеп код очију“. Објаснила ми је шта то значи.

Фотографије се могу погледати на фејсбук страници https://www.facebook.com/ruzica.budimkic/posts/3144579498970563.

Ружица Будимкић и Сања Петровић