Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Гребенчићи 2020.

grebenТрадиционална акција планинарског клуба „Гребен“ из Младеновца, „Гребенчићи“, реализована је 6. јуна 2020. године.

Ученици наше школе заједно са својом наставницом географије Радицом Јаћимовић учествовали су у акцији, дружили се са децом из младеновачких школа и били су једини представници општине Сопот. Почетак стазе био је испред Спортског центра Младеновац и шетња је настављена у правцу Граница и Ковачевца. Укупна дужина стазе износила је 10 км.

Гост ове акције био је Драган Јаћимовић, наш чувени алпиниста, који је током шетње одржао деци интересантно предавање о основној планинарској опреми.

Током пешачења ученици су уживали у шетњи, дружењу и упознавању крајолика Шумадије.

Радица Јаћимовић