Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Нема фрке уз унуке

matejaДечји културни центар Београд расписао је уметнички конкурс за децу и младе „Нема фрке уз унуке”, посвећен бакама и декама.

Не напуштајући своје домове, чувајући своје здравље и здравље својих најближих, наши најстарији суграђани због новонастале ситуације нису у могућности да проводе време са својим унуцима.

Дечји културни центар Београд је због тога осмислио начин како да деца и млади покажу љубав и поштовање према својим бакама и декама користећи машту и различите уметничке медије.

Ученици наше школе учествовали су у ликовном и литерарном делу конкурса и освојили следеће награде:
2. место, литерарни радови - Матеја Јеремић I2, Тадија Ђурић I2, Павле Лазендић I2
3. место, литерарни радови - Дуња Милићевић I2

Матеја Јеремић I2 је похваљен и за ликовни рад.

Радови су објављени на сајту ДКЦБ. Велико славље, на којем ће бити проглашени победници, уз присуство бака и дека, одржаће се у Дечјем културном центру Београд, када се за то стекну услови.

Љиљана Вићовац