Међународни дан планина 2019.

planineМеђународни дан планина обележава се сваког 11. децембра од 2003. године са циљем упознавања шире јавности са планинским подручјима, њиховим вредностима и проблемима.

Ученици VIII1 и VIII3, као и наши гости, ученици ОШ „Бора Лазић“ из Влашке, обележили су заједно Међународни дан планина 11. децембра 2019. на угледном часу из географије који је одржала наставница Радица Јаћимовић у Малом Пожаревцу.
Часу су присуствовали директор школе Ксенија Илић и педагог Наташа Демић.

Током новембра и децембра ученици осмог разреда проучавали су планине Србије на часовима редовне и додатне наставе из географије. Као помоћ користили су и препоручене сајтове на интернету и школску библиотеку.
Након изучавања планина, ученици су припремили паное које су презентовали током угледног часа.

Радица Јаћимовић