Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Радионица о Вуку Караџићу

vukРадионице о Вуку Караџићу реализовала је наставница српског језика Софија Зечовић са ученицима VIII3 у Малом Пожаревцу током новембра 2019. године.

Ученици који су се током осам година школовања упознавали са животом и радом Вука Стефановића Караџића, имали су прилику да прошире и систематизују своје знање.
Упознали су се са сакупљачким радом Вука Караџића и проучавали његов рад на реформи језика и правописа. Подељени у четири групе радили су истраживачке задатке, писали реферате и правили паное.
Писали су о биографији, сакупљачком раду поезије, прозе и обичаја, реформи језика, раду на речницима.
Након истраживања ђаци су презентовали своје резултате.

Кроз радионице су истакли да рад Вука Караџића има непроцењиву вредност за српски језик и српску културу.

Софија Зећовић