Учење на даљину

Едукативни садржаји за учење на даљину се емитују на трећем каналу Радио-телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе.

Распоред по разредима ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја, www.rasporednastave.gov.rs.

Светски дан развоја информатика

inf1Свет постаје глобално информационо друштво због чега је информатика од велике важности у образовању сваког детета. Како би се ученици подстакли да што чешће, и у корисне сврхе, користе рачунаре, у одељењу III1, 24. октобра 2019. године, обележен је Светски дан развоја информатике.

Ученици су са својом учитељицом имали часове српског језика и математике у кабинету за рачунарство и информатику.

Након разговора о самој употреби рачунара и информатици уопште, ученици су на рачунарима, помоћу различитих програма, решавали задатке из математике, на њима несвакидашњи начин, што је код ученике изазвало велико одушевљење и заинтересованост. Затим су ђаци на часу српског језика радили правописни тест.

Обележавање Светског дана развоја информатике је протекло у добром расположењу и веома успешно.

Ученицима је приближен рад на рачунарима који им може користити у настави, олакшати учење и учинити га интересантнијим.

Слађана Миловановић